SSS

Kiralama başvurularını internet adresimiz www.uluotokiralama.com üzerinden gerekli formları doldurarak, 0(507) 789 6152 no’lu Whatsapp hattından veya direkt olarak 0(212) 426 1933 numaralı merkez hattımız üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit yada havale/eft veya kredi kartı ile araç kiralama hizmet bedelini kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Kurumsal yani şirket adına alacağınız kiralama hizmetinin başlangıcında kiralama yapacağınız şirkette yetkili olmanız gerekmektedir. 3 aydan 6 aya kadar şirketiniz için uzun dönem araç kiralama hizmetinden bir ya da birden çok araç kiralayarak yararlanabilirsiniz. Öncelikle şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı, ticaret sicil gazetesi gibi evrakları tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. İletilen evraklar merkez birimimize gönderilip finansal inceleme aşamasından geçirildikten sonra kiralama başvurunuza devam edebilirsiniz.

Yabancı uyruklu vatandaşlar şirketimizden araç kiralama hizmeti alabilmek için Türkiye’de oturma izni ya da çalışma belgesi olması gerekmektedir. Temin edilecek olan belgenin araç kiralayacağı süreden uzun olması tercihimizdir. Gerekli görülen  durumlarda Türkiye’de ikamet eden Türk vatandaşı kefil istenebilir.

Ehliyetinizin en az 3 yıl ve üzeri olması, yaş olarak da 25 yaş ve üzeri olmanız durumunda araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ulubaşlar Araç Kiralama olarak şirketimiz adına kayıtlı tüm araçlarımızda aracın plakasına özel tanımlanmış bir OGS cihazı bulunmaktadır. Tüm geçişlerin ödemesi limit sorunu olmaksızın aracın plakasına tanımlı OGS cihazına bağlı bulunan şirket hesabımızdan yapılır. Kiralama dönemi bitiminde araç tesliminde ilgili döneme dair tahakkuk eden tüm geçiş ücretleri kredi kartı veya banka havalesi şeklinde ayrıca tahsil edilir.

Ulubaşlar Araç Kiralama merkezi sadece İstanbul olmak üzere hizmet vermektedir. İstanbul ofisimizden kiralanması koşulu ile şehirler arası seyahat yapılabilmekte fakat dönüş mutlaka tekrar İstanbul ofisimiz olmak durumundadır. İstanbul haricindeki illerden yapılacak olan başvurularda misafirlerimizin bulundukları ile araç teslimatımız olamamaktadır. Bu bakımdan müşterilerimize tavsiyemiz bulundukları ilden gelip aracı İstanbul ofisimizden teslim alıp iadesini tekrar İstanbul ofisimize gerçekleştirmesidir.

Başvuru ve finansal inceleme işlemleriniz tamamlandıktan sonra teslimat aşamasına geçilmektedir, teslimat aşaması İstanbul ilinden gerçekleştirilir. Bireysel veya kurumsal kiralama teslimatları araç müsaitlik durumlarına göre aynı gün yada en geç 2 ile 7 iş günü arasında gerçekleştirilmektedir.

Bireysel (tüzel) olarak yapılacak kiralamalar için;
•    Kimlik fotokopisi
•    İkametgah belgesi
•    Çalışılan kurumdan onaylı maaş bordrosu
•    Findeks risk raporu
•    Adli sicil kaydı

 

Kurumsal (şahıs vergi levhalı) yapılacak kiralamalar için;
•    Ticaret sicil gazetesi
•    Vergi levhası
•    Oda sicil kayıt suretli
•    İmza beyannamesi
•    Findeks risk raporu
•    İkametgah belgesi
•    Adli sicil kaydı

Kurumsal (şirket) yapılacak kiralamalar için;
•    Ticaret sicil gazetesi
•    Vergi levhası
•    Oda sicil kayıt sureti
•    İmza sirküleri
•    Şirket ortakları kimlik fotokoisi
•    Findeks risk raporu

Not : Bazı belgeleri e-devlet üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Findeks risk raporu birey ve şirketlerin çalıştığı bankalardaki kredi kartı kredi ve diğer hesaplarını bir olarak gösteren borç ve limit bilgilerine sahip rapordur. Findeks raporunuzu Findeks kurumsal üyesi olan firmamız aracılığı ile hiçbir ücret ödemeden temin etmenize yardımcı olabiliyoruz.

Tüm kiralamalarda geçerli olmak üzere belli bir km sınırımız vardır. Bu sınır kiralama süresine bağlı olarak değişmektedir. Km aşımı yapılması durumunda hizmet bedeli dahil 1TL/Km Başı ek ücret alınmaktadır.

A Sınıfı ve B sınıfı araçların yakıt ve vites türlerine göre ekonomi sınırları değişmektedir. Genellikle a sınıfı b sınıfı araçların dizel yakıt tüketimine sahip manuel vites türü olan araçlar ekonomi sınıfına girmektedir. Fakat yeni verilere göre 2020’den başı ille üretime giren yeni nesil benzinli motorlu araçlarında dizel manuel yakıt tüketimine çok yaklaştığı söylenebilir.

Ulubaşlar Araç Kiralama olarak bireysel/kurumsal, kısa dönem/uzun dönem tüm kiralamalarda müşterilerimizin kendi adına kayıtlı kredi kartlarından 1.000TL depozito bedeli almaktayız. Alınan bu depozito bedeli kira bitişinden itibaren 30 iş günü sonrasında iade edilmektedir. Depozito uygulamasının amacı kiralanan aracın kira bitişinden sonraki süreçte gelebilecek ilgili döneme ait trafik cezaları – ogs/hgs geçiş bedellerinin ve/veya cezalarının itirazı durumunda kullanılmasıdır. Depozito alımları sadece müşterilerimizin kendi adına kayıtlı kredi kartlarından alınmaktadır, nakit yada atm/debit kartlardan ödeme kesinlikle kabul edilmemektedir.

There is no selected car class in current office. Please choose another Class!